KARTAL OKSİT A.Ş. 7.500 m² kapalı 7.000 m² açık alana sahip İstanbul Yolu 30.Km Kartal caddesi No:9 Sarayköy – Kazan / Ankara adresinde; kendi arsamız üzerine kurulu fabrikamızda ÇİNKO OKSİT, külçe çinko ve külçe bakır üretimi gerçekleştirilmektedir.


KARTAL OKSİT A.Ş. faaliyetlerine 2002 yılında başlamış ve kısa sürede sektörün önde gelen firmaları içine girmiştir.

7.500 m² kapalı 7.000 m² açık alana sahip İstanbul Yolu 30.Km Kartal caddesi No:9 Sarayköy – Kazan / Ankara adresinde; kendi arsamız üzerine kurulu fabrikamızda ÇİNKO OKSİT, külçe çinko ve külçe bakır üretimi gerçekleştirilmektedir.

KARTAL GRUP şirketlerinin ilki 1956 yılında kurucumuz Sayın Dursun KARTAL tarafından faaliyete geçirilmiş olan KARTAL HURDACILIK SANAYİ 'dir.

Bu Şirket vasıtasıyla temin edilen vasıflı hurda hammaddeler 1983 yılından itibaren yine Dursun KARTAL tarafından kurulan KARTAL HADDECİLİK' te lama silme demiri olarak işlenmeye başlamış ve sanayiciliğe ilk adım atılmıştır.

1990 yılına gelindiğinde aile şirketimizde ikinci kuşağı temsilen Tekin KARTAL liderliğinde Ostim Organize Sanayi Bölgesinde 1.750 m² kapalı alan üzerinde KARTAL METAL GALVANİZ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. kurulmuş; topraklama şeridi, topraklama kazığı ve topraklama levhası imalatına geçilmiştir. Sözkonusu malzemeler aynı tesiste sıcak daldırma tekniği ile galvanizlenmektedir.

2002 yılında faaliyetlerine başlayan KARTAL OKSİT A.Ş. çinko oksit (ZnO) ve külçe bakır üretimi yapmakta olup; külçe bakırı yurt içinde bakır imalatında önde gelen firmalara hammadde olarak göndermektedir. Çinko Oksit ürünlerimiz gerek yurt içinde gerekse yurt dışında alanlarında önde gelen seramik, porselen, plastik, kauçuk, boya, ilaç ve cam firmaları tarafından beğeniyle kullanılmaktadır.